انتخاب بهترین کفپوش برای حمام

راهنمای انتخاب مناسب ترین کفپوش برای حمام منزل

با آمدن فصل بهار و تغییرات در منزل اگر به دنبال تغییری اساسی در حمام خود هستید به سراغ کفپوش ها بروید ما در دکوراسیونی انتخاب بهترین کفپوش برای حمام را برای شما شرح میدهیم پس با ما همراه باشید تا مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.انتخاب کفپوش مناسب برای حمام به چند دلیل اهمیت دارد، زیرا این انتخاب علاوه بر آنكه سلیقه صاحبخانه را نشان می‌دهد، می‌تواند امنیت، بهداشت و سلامت را برای اعضای خانواده به همراه داشته باشد.

بهترین کفپوش حمام,کفپوش سرویس بهداشتی,دکوراسیونی

 

اگر می‌خواهید بهترین و مناسب‌ترین کفپوش را در حمام خانه‌تان داشته باشید، پیشنهاد می‌كنیم سراغ انواع کفپوش های سرامیكی بروید. انتخاب کفپوش سرامیكی 2 حسن دارد؛ اول اینكه شست‌وشو و رعایت بهداشت آنها در حمام بسیار آسان است و از طرف دیگر این نوع كفپوش‌ها طول عمر بیشتری را در محیط مرطوب و نمناك حمام دارند و می‌توانند برای سال‌های زیادی رنگ، ظاهر و تركیب خود را حفظ و زیبایی حمام‌تان را تضمین كنند، اما باید مراقب باشید كه هنگام انتخاب سرامیك به‌عنوان كفپوش حمام‌تان حتما از سرامیك‌های شیاردار استفاده كنید چون این نوع از سرامیك‌ها امنیت بیشتری را در حمام برای شما ایجاد می‌كنند و شیارهای آنها مانع از سرخوردن شما در حمام می‌شود.


وقتی باید لاتكس بخرید

اما اگر در حمام تان وان دارید، بهتر است به جای سرامیك از كفپوش های لاتكس استفاده كنید. این كفپوش‌ها كه دولایه هستند، بهترین انتخاب برای کفپوش اطراف وان محسوب می‌شوند و میزان آسیب‌دیدگی و احتمال بروز واقعه ناگوار را در حمام و در اطراف وان به حداقل می‌رسانند. این كفپوش‌های دولایه معمولا در لایه رویی خود بافت‌های متنوعی دارند كه می‌توانند مانع از لیز خوردن افراد در حمام شوند.


چرا نباید حمام تان آبی باشد

متخصصان رنگ درمانی بر این باورند كه استفاده از رنگ‌های سرد مانند رنگ آبی، بنفش و سبز برای حمام نمی‌تواند انتخاب چندان مناسبی باشد، زیرا به مرور زمان می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری‌های مفصلی و استخوانی را در افراد بالا ببرد. این درمانگران بر این باورند از آنجا كه محیط حمام همواره رطوبت دارد، بهتر است برای رنگ‌آمیزی آن یا انتخاب کفپوش سراغ رنگ‌های روشن یا گرم مانند كرم، شیری، شكلاتی روشن یا نسكافه‌ای برویم تا به این ترتیب بتوانیم میزان سردی و رطوبت این فضا را كه بی‌شك بر ساختار اسكلتی بدن تاثیر می‌گذارد، به حداقل برسانیم. انتخاب این رنگ‌ها علاوه بر خنثی كردن میزان سردی انرژی حمام به بزرگ‌تر به‌نظر رسیدن فضای حمام تان نیز كمك می‌كند.


برای كف‌های شیب‌دار

اگر كف حمام شما شیب‌دار است، بهترین سایز برای انتخاب سرامیك، كوچك‌ترین سایز یا سایزهای متوسط است. انتخاب كاشی‌هایی كه طول و عرض بزرگی دارند در سطح‌های شیب‌دار چندان مناسب نیست، زیرا موجب نمود سطح شیب‌دار كف حمام می‌شوند و زیبایی فضا را تحت‌تاثیر خود قرار می‌دهند. ضمن آنكه این كاشی‌ها به دلیل سطح بزرگی كه دارند، خیلی زود ممكن است آسیب ببینند یا بشكنند. در حالی كه انتخاب سرامیك‌های كوچك در عین حال كه كف حمام را زیباتر نشان می‌دهند، میزان استقامت بیشتری در كف‌های شیب‌دار خواهند داشت.


برای آنکه فضا بزرگ تر به نظر برسد

استفاده از رنگ كرم یا شیری در حمام و تمامی اجزای آن از جمله وان، كاشی‌ها، حوله‌ها، پرده‌ها و حتی رنگ دیوار سرویس بهداشتی تاثیر زیادی در افزایش فضا و بزرگ‌تر به‌نظر رسیدن آن دارد. علاوه بر این، استفاده از رنگ سفید یا رنگ‌های روشن و گرم در این محل تاثیر زیادی در جلوه این مكان خواهد داشت، ضمن اینكه وجود این رنگ موجب می‌شود تا آلودگی‌ها و كثیفی‌هایی كه در این فضا وجود دارد زودتر در زمینه سفید رنگ آن خودنمایی كرده و افراد برای تمیز كردن آن اقدام كنند.

انتخاب بهترین کفپوش برای حمام


جمع آوری : دکوراسیون منزل

مطالب مشابه
مطالب مشابه
گالری عکس
نظر شما چی هست؟