خانه تکانی اصولی شب عید

روش های خانه تکانی عید نوروز

در مناسبت های سایت دکوراسیونی خانه تکانی اصولی شب عید را میخوانید باشد که در این روزهای آخر سال و خانه تکانی منزل راهنمای شما در انجام کارها باشد.

 

خانه تکاتی شب عید,خانه تکانی,دکوراسیونی

 

چگونه یک خانه تکانی اصولی انجام دهیم

اگر برای عید نوروز امسال وقت کافی برای خانه تکانی ندارید بهتر است از آموزش خانه تکانی اصولی و سریع استفاده کنید تا خانه تان به سرعت تمیز شود.

 آشپزخانه

به سراغ کابینت مربوط به داروها بروید و تاریخ مصرف گذشته‌ها را دور بریزید. برای تمیز کردن طاقچه‌ها، کشوها و کابینتهای آشپزخانه وقت بگذارید. نایلون داخل کابینتها را عوض کنید. وسایلی را که مصرف ندارید، داخل انباری گذاشته یا به کسی ببخشید. ادویه‌های مانده یا موادغذایی تاریخ مصرف گذشته مانند بیکینگ پودر را دور بریزید. یخچال و فریزر را تمیز کنید. پشت و زیر یخچال را جاروبرقی بزنید.

مرتب کردن اتاق خواب

حال و هوای تازه‌ای به اتاق خواب بدهید. تشک تخت را سر و ته کنید. پتوها و روتختی را شسته یا به خشکشویی دهید.  ملحفه و روبالشتی‌ها را بشویید. روبالشتی‌ ها را به صورت حرفه‌ای بشویید و بگذارید در هوای آزاد خشک شوند. یا آن‌ها را روی دور خشک‌کن ( با هوا نه گرما ) ماشین‌لباسشویی قرار دهید. فرش یا موکت اتاق خواب را شسته یا بخارشور کنید.

رویه مبل ها

جلای مبل های چرمی را با استفاده از شوینده‌های مخصوص وسایل به حالت اول برگردانید. از برس‌های مخصوص جیر برای بلند شدن پرز رویه‌های نبوک استفاده کنید. در مورد مبل‌های چوبی از شوینده و پلیشی که خود با مواد طبیعی درست می‌کنید، استفاده نمایید: نصف قاشق چای‌خوری روغن زیتون را با نصف پیمانه سرکه یا آب‌لیمو داخل یک قوطی اسپری پلاستیکی بریزید و خوب هم بزنید. مخلوط را روی پارچه میکرو ریخته و مبل‌ها را تمیز کنید.
 
تمیز کردن فرش‌ها

برای سالم ‌ماندن فرش‌های نو، لازم است آن‌ها را هر 16-12 ماه یک بار به صورت اصولی کاملا تمیز کنید. برای این منظور به دنبال قالیشویی‌های معتبر و با سابقه باشید. برای تمیز کردن فرش‌ها در خانه، از شامپوهای قوی مخصوص فرش استفاده کنید.

درهای کشویی آلومینیومی

اگرچه ممکن است فکر کنید شیارهای درهای کشویی جزو جاهایی نیست که ابتدا باید تمیز شوند ولی بهتر است قبل از آن که کارهای سرگرم‌کننده بیرون و مربوط به این فصل، شما را از این قسمت غافل کند، آن را انجام دهید. برای تمیز کردن این قسمت از یک مسواک خشک و قدیمی استفاده کنید تا خرده‌ آشغال‌ها‌ کنده شوند. سپس جاروبرقی زده، با یک اسفنج نرم و مرطوب شیارها را تمیز و به کار این قسمت پایان دهید.

لوسترها را غبارروبی کنید

از یک پارچه میکرو یا بدون پرز برای غبارروبی لامپ ها و لوسترها استفاده کنید.  برای تمیز کردن پنکه‌های سقفی نیازی به نردبان نیست، می‌توانید از گردگیرهای پرمانند استفاده کنید. در مورد لامپ‌های کثیف، پارچه را به کمی سرکه آغشته کنید. دقت نمایید که لامپ سرد بوده و دستتان خشک باشد.

تمیز کردن حمام

ممکن است هر هفته حمام را با برس مخصوص تمیز کنید اما الان زمان دور ریختن وسایل اضافه و کهنه این قسمت است.  قوطی‌های خالی و مواد بهداشتی تاریخ مصرف گذشته را دور بریزید. لیف‌ها را عوض کنید. حوله‌ها را شسته، خشک کنید. پرده حمام را بشویید و زیرپایی‌های پاره را عوض کنید.
 
پرده و زیر پرده‌ای‌ ها

در مواردی که پرده آن قدر کثیف نیست که لازم باشد آن را بشویید، برای زدودن گرد و غبار از روی آن، پرده را همراه یک ورق نرم‌کننده پارچه‌ای داخل خشک‌کن قرار دهید.

زیر مبل‌ها و وسایل را تمیز کنید

با کمک فردی دیگر، میز صندلی‌ها و مبل‌ها را جابه‌جا کنید. وسایل داخل آشپزخانه را نیز تا جای ممکن از دیوار دور کنید تا بتوانید زیر آن‌ها را کاملا جاروبرقی بزنید.

تمیز کردن سطوح

ممکن است در نظافت روزانه، ستون‌ها، دیوارها و چارچوب درها نادیده گرفته شوند ولی لازم است سالی یک بار به خوبی تمیز شوند. به اندازه یک سرنگ مایع‌ ظرفشویی را داخل یک سطل آب گرم بریزید و با استفاده از یک اسفنج آن‌ها را تمیز کنید.

پنجره‌ها را تمیز کنید

برخلاف معمول، یک روز ابری را به تمیز کردن پنجره‌ها اختصاص دهید. در روزهای آفتابی مواد شوینده سریع خشک شده و لکه بر جا می‌گذارد. برای تمیز کردن پنجره، نصف پیمانه شیشه‌شور، یک پیمانه الکل، یک قاشق چای‌خوری مایع‌ظرفشویی و مقداری آب را با هم ترکیب کنید.

خانه تکانی اصولی شب عید


جمع آوری : دکوراسیون داخلی

مطالب مشابه
مطالب مشابه
گالری عکس
نظر شما چی هست؟