طراحی و دکوراسیون اتاق خواب‌های کوچک

تزیینات و چیدمان اتاق خواب کوچک

 

در این بخش از سایت دکوراسیونی طراحی و دکوراسیون اتاق خواب‌های کوچک را مشاهده میکنید امیدواریم از خواندن ایم مطلب لذت ببرید

مطمئنا طراحی و دکوراسیون اتاق خواب‌های کوچک کار سخت و طاقت فرسایی است ولی می توان با روش های مختلف به یک طراحی و تزیین ایده آل و مناسب رسید.

– پیش از چیدمان اتاق خواب، یک پیش زمینه ذهنی از طرحی که می خواهید در اتاق پیاده کنید داشته باشید. یک نقشه دستی از اتاق روی کاغذی بکشید و طرز قرار گیری وسایل درون آن را شبیه سازی کنید.

 

دکوراسیون اتاق خواب کوچک,طراحی اتاق خواب کوچک,دکوراسیونی

 

اتاق خواب کوچک نیاز به وسایلی دارد که متناسب با سایز و اندازه آن است، پس باید روی سرویس خواب ها و کمدها و میزهایی که سایزشان با اندازه اتاق شما نمی خواند قلم قرمز بکشید. تخت خواب های کمجا و تاشو ، میز تحریری جمع و جور و کوچک که هم کار میز کامپیوتر را انجام بدهد و هم کار میز تحریر را می توانند انتخاب های مناسبی برای اتاق های کوچک باشند. مدل نیمکت هایی هستند که هم نقش نیمکت نشیمن را بازی می کنند و هم با برداشتن رویه آنها میتوان بعضی وسایل کوچک را درون آنها قرار داد.

– برای پنجره ها از پرده های توری و رنگ روشن استفاده کنید، کمبود نور و روشنایی طبیعی در اتاق های کوچک غیر قابل پذیرش است.

– برای دیوارها از رنگ های روشن یا کاغذ دیواری های با طرح های درشت بهره ببرید تا فضای اتاق را باز و بزرگ جلوه دهند.

– اگر برای قرار دادن وسایل با کمبود جا مواجه شدید، شلف های چوبی روی دیوار نصب کنید و بعضی وسایل را در آنها قرار دهید.

– اگر ارتفاع اتاق کم است به هیچ عنوان برای روشنایی از لوسترهای آویز و پایه بلند استفاده نکنید اگر امکانش را داشتید به روشنایی های دیواری اکتفا کنید.

– اگر در اتاق خواب کمد دیواری دارید و امکانش را دارید بخشی از کمد دیواری را قفسه های کشویی نصب کنید تا دیگری نیازی به قرار دادن دراور در فضای اتاق خواب نداشته باشید.

اینها ایده هایی بود که ما دادیم ولی در نهایت این خود شما هستید که با یک مدیریت صحیح می توانید اتاق خواب خود را طوری دکور و چیدمان کنید که فضای کوچک آن تنها به چشم نیاید بلکه دیگران را وادار به تحسین بکند. پس بجای اینکه کوچک بودن اتاق خوابتان را چماق کنید و روی سر خود بکوبید کمی سلیقه به خرج بدهید و اتاقک تان را با سلیقه بی حدتان به زیبایی دکوراسیون کنید.

 

طراحی و دکوراسیون اتاق خواب‌های کوچک

جمع آوری : دکوراسیون منزل

مطالب مشابه
مطالب مشابه
گالری عکس
نظر شما چی هست؟