روش‌های از بین بردن ترک روی دیوار

آموزش از بین بردن ترک های دیوار

در دکوراسیونی در بخش تعمیرات منزل روش‌های از بین بردن ترک روی دیوار را میخوانید امیدواریم از این آموزش راضی باشید.

اساساً تعمیرات ساختمان به منظور جلوگیری از به هدر رفتن منابعی که هزینه ی سنگینی را هم به ما تحمیل می کند و از طرفی امنیت جانی و رفاهی ساکنان را هم به خطر می اندازد صورت می گیرد. عمده دلایل بروز خرابی ر ساختمان معمولا به نشست ساختمان بر می گردد، یکی از معمولی ترین این خرابی ها ترک های روی دیوار هستند که با دانستن چند نکته می توان به راحتی آن ها را تعمیر کرد، البته روی صحبت ما بیشتر با ترک های کم عمق و به اصطلاح مویی است برای ترک های عمیق تر بهتر است با یک مهندس سازه و یا اهالی فن مرتبط با این حوزه مراجعه کنید.

 

روش‌های از بین بردن ترک روی دیوار

 

در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم که چگونه می توانید ترک ها را از بین ببرید و همچنین می خواهیم ایده هایی را به شما نشان دهیم که به وسیله ان ها می توانید ترک ها را مخفی کنید و سطح دیوارتان را ظاهری مناسب ببخشید. پس با دکوراسیونی تا انتهای مطلب همراه باشید.

 

روش‌های از بین بردن ترک روی دیوار,دکوراسیونی

 

1. ترک های دیوار را تعمیر کنید

تر ک ها ممکن است در قسمت های مختلفی مانند تقاطع دیوار ها، بالای نعل درگاه ها ، زیر پنجره ها و دیوار شومینه و بخاری و دیوارهایی که با فضاهای مرطوب در ارتباط هستند به وجود بیاید. برای هر کدام از این ترک ها راه کارهای تخصصی وجود دارد اما پایه و اساس همه آن ها همان چیزی است که ما در ادامه می خواهیم به آن ها بپردازیم با این روش شما می توانید ترک های عادی به وجود آمده در دیوار های تان را تعمیر کنید.

 

روش‌های از بین بردن ترک روی دیوار

 

مواد لازم :

    بتونه ( دقت کنید که بتونه ها باید متناسب با جنس دیوارتان انتخاب شوند. اگر دیوارتان دارای رنگ روغن است بتونه آن با دیوار هایی که رنگ پلاستیک دارند فرق می کند.)
    کاردک
    سنباده
    رنگ

 

روش‌های از بین بردن ترک روی دیوار

 

با استفاده از لبه های تیز کاردک داخل ترک ها را تمیز کنید و اگر مواد اضافه ای به غیر از مواد و مصالح دیوار درون آن وجود داشت آن را خارج کنید.

 

روش‌های از بین بردن ترک روی دیوار

 

به وسیله سنباده سطح ترک ها را یک دست و یکنواخت کنید دقت در این کار باعث می شود تا نتیجه نهایی کارتان هم یک دست و بدون ناهمواری های اضافی باشد.

 

روش‌های از بین بردن ترک روی دیوار

 

با استفاده از کاردک لایه ای از بتونه ها را روی سطح ترک ها بکشید باید به مقداری که از بتونه ها را بر می دارید دقت کنید اگر میزانشان زیاد باشد خود این بتونه ها هم می توانند مشکل ساز باشند.

 

روش‌های از بین بردن ترک روی دیوار

 

بعد از خشک شدن بتونه ها روی ان ها را با سنباده بکشید تا سطحی یک دست و یکنواخت حاصل شود. بعد از ان می توانید روی قسمت بتونه شده را رنگ کنید.

در این قسمت با هم ایده های دکوراسیونی را بررسی می کنیم که به وسیله ان ها می توان دیوارهایی که ترک آن ها تعمیر شده است و رنگ آن با بقیه قسمت ها فرق می کند را پوشش داد.

 

روش‌های از بین بردن ترک روی دیوار,دکوراسیونی

 

۲. ترک های دیوار را باکاشی استخری بپوشانید

برای این که بتوانید ترک ها را بپوشانید و از بروز دوباره آن ها جلوگیری کنید می توانید از کاشی های استخری که دارای رنگ های متنوع زیاد و همچنین مقاومت بالایی هستند استفاده کنید.

 

روش‌های از بین بردن ترک روی دیوار

 

۳. استفاده از سنگ های آنتیک برای تزیین دیوار ها

سنگ های آنتیک هم گزینه دیگری هستند که اگر به صورت منظم و مرتب استفاده شوند نمای زیبایی را روی دیوار خانه پدید می آورند. این سنگ ها به دلیل مقاومت بالا هم در مقابل نشست ساختمان و هم در مقابل رطوبت مقاوم ترند به همین دلیل برای دیوارهایی که ترک می خورند بسیار مناسب تر هستند.

 

روش‌های از بین بردن ترک روی دیوار

 

۴. پوشاندن ترک دیوار با کاشی های نقش برجسته

کاشی های هم در برابر حرارت و رطوبت که از عوامل ترک خوردن دیوار هستند مقاوم اند و همین مساله باعث می شود تا بتوان از آن ها برای دیوارها استفاده کرد ضمن آن که زیبایی این کاشی ها هم می تواند بر دکوراسیون داخلی خانه تان هم تاثیر گذار باشد.

 

روش‌های از بین بردن ترک روی دیوار

 

5. پوشاندن ترک دیوار در حمام و سرویس بهداشتی

برای فضاهای مرطوب مانند حمام و سرویس بهداشتی عموما از سنگ استفاده می شود. چرا که هم ضد آب هستند و هم مقاومت بیشتری در برابر فرسایش های عمومی دارند که همین نکته آن ها را تبدیل می کند به یکی از بهترین گزینه ها برای دیوار های پر ترک.

 

روش‌های از بین بردن ترک روی دیوار


جمع آوری : دکوراسیون منزل

مطالب مشابه
گالری عکس
نظر شما چی هست؟