آموزش تصویری ساخت ست میز عسلی

ست میز عسلی را خودتان بسازید

در دکوراسیونی بخش بسازید آموزش تصویری ساخت ست میز عسلی را میخوانید امیدواریم این ست میز عسلی را بسازید و مورد استفاده قرار دهید.

آموزش تصویری ساخت ست میز عسلی,بسازید,دکوراسیونی

 

این ست میز عسلی برای پذیرایی های کوچک بسیار مناسب و ایده آل است. این میزها داخل همدیگر قرار می‌گیرند و وقتی از آنها استفاه نمی‌کنید، فقط به اندازه یک میز عسلی جا می‌گیرند. همچنین می‌توانید از فضای خالی داخل آنها برای نگه داری کتاب‌ها و مجلات تان استفاده کنید. این ست میز عسلی برای اتاق کودک هم بسیار مناسب است.

برای ساخت این ست میز عسلی نیاز به ابزار خاصی دارد. اگر تخته‌ها را در ابعاد مناسب سفارش بدهید، کارتان خیلی ساده میشود و فقط مونتاژ میز باقی میماند. برای رنگ کردن ست میز عسلی از رنگ‌های مختلف استفاده کنید تا بتوانید از آنها در هر فضایی استفاده کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

    دو تخته ۳۹۷ در ۴۸۲ میلیمتری – کنارهای میز بزرگ
    یک تخته ۳۹۷ در ۴۶۲ میلیمتری – قفسه میز بزرگ
    یک تخته ۳۹۷ در ۵۰۰ میلیمتری – روی میز بزرگ
    دو تخته ۳۹۷ در ۳۹۱ میلیمتری – کنارهای میز متوسط
    یک تخته ۳۹۷ د ۴۲۰ میلیمتری – قفسه میز متوسط
    یک تخته ۳۹۷ در ۴۵۶ میلیمتری – روی میز متوسط
    دو تخته ۳۹۷ در ۳۰۰ میلیمتری – کنارهای میز کوچک
    یک تخته ۳۹۷ در ۳۷۶ میلیمتری – کنارهای میز کوچک
    یک تخته ۳۹۷ در ۴۱۲ میلیمتری – روی میز کوچک
    دو تخته ۳۹۷ در ۲۰۹ میلیمتری – کنارهای کوچکترین میز
    یک تخته ۳۹۷ در ۳۶۸ میلیمتری – روی کوچکترین میز
    چسب چوب
    خمیر چوب
    پیچ

می‌توانید از هر جنس چوبی که می‌خواهید برای ساخت ست میز عسلی استفاده کنید اما ضخامت چوب باید ۱۸ میلیمتر باشد.

ابزار مورد نیاز

    دریل
    روتر (اختیاری)
    اره (اگر خودتان تخته‌ها را می‌برید)
    متر
    خط کش فلزی
    گونیا

گام دوم : تخته‌ها را ببرید

 

آموزش تصویری ساخت ست میز عسلی,بسازید

 

اگر خودتان تخته‌ها را در اندازه مناسب می‌برید، بهتر است یک تخته ۱۲۰۰ میلیمتری بخرید و آن را به سه قسمت تقسیم کنید. برای برش دقیق، فاصله بین تیغه و لبه پایه اره را اندازه بگیرید و سپس این مقدار را از ابعادی که می‌برید کم کنید. سپس با کمک یک خط کش چوب را ببرید.

وقتی تخته‌ها را میبرید، نام آنها را رویش بنویسید (مثلاً تخته کناری برای میز بزرگ) تا در مرحله مونتاژ کارتان ساده تر بشود.

 

آموزش تصویری ساخت ست میز عسلی,بسازید

 

گام سوم : میزهای عسلی را مونتاژ کنید

برای اینکه بتوانید تخته‌ها را بهتر بهم وصل کنید، می‌توانید یک برش سه میلیمتری روی تخته‌های رویی میزها بزنید. روتر را طوری تنظیم کنید که لایه رویی چوب را سه میلیمتر برش بزند. با اینکار وقتی تخته رویی را به تخته‌های کناری میز عسلی وصل می‌کنید، یک شیار بین آنها شکل می‌گیرد. اگر می‌خواهید این شیار را ایجاد کنید، بعد از بریدن تخته‌ها، آنها را خوب سنباده بزنید.

 

آموزش تصویری ساخت ست میز عسلی,بسازید

 

تخته‌های کناری بزرگ، متوسط و کوچک را بردارید و یک خط ۴۸ و ۶۶ میلیمتری برای نصب قفسه‌ها بکشید. سه سوراخ سه میلیمتری هم روی وسط خطوطی که کشیده اید، دریل کنید. این سوراخ‌ها را از بیرون (طرفی که دیده میشود) با مته خزینه بزرگ کنید. به این ترتیب سر پیچ‌ها با تخته‌ها هم سطح میشود.

 

آموزش تصویری ساخت ست میز عسلی,بسازید,دکوراسیونی

 

یک لایه چسب نازک روی لبه تخته قفسه‌ها بزنید و سپس آنها را سرجایشان پیچ کنید. هنگام نصب این قفسه‌ها از گونیا استفاده کنید تا مطمئن شوید تخته‌ها کاملاً صاف هستند.

 

آموزش تصویری ساخت ست میز عسلی,بسازید

 

سه سوراخ سه میلیمتری روی لبه تخته‌های بالایی هر سه میز عسلی دریل کنید. این سوراخ‌ها باید ۹ میلیمتر از لبه تخته فاصله داشته باشند. ابتدا کمی‌چسب به لبه‌های تخته‌های رویی و کناری بزنید و سپس آنها را با پیچ بهم وصل کنید.

 

آموزش تصویری ساخت ست میز عسلی,بسازید

 

میزهای دیگر را هم با همین روش مونتاژ کنید. البته کوچکترین میز که داخل هر سه میز قرار می‌گیرد، تخه قفسه ندارد و به همین خاطر مونتاژش کمی‌فرق میکند.

گام چهارم : میزها را رنگ کنید

 

آموزش تصویری ساخت ست میز عسلی,بسازید,دکوراسیونی

 

بعد از مونتاژ میزهای عسلی، روی سوراخ‌ها را با خمیر چوب پر کنید. بعد از خشک شدن خمیر چوب، میزها را با سنباده ۱۸۰ دانه سنباده بکشید.

روی میزها را دستمال بکشید تا خاک اره‌ها کاملاً پاک بشوند. سپس میزها را با رنگ یا اسپری، رنگ بزنید. اگر از اسپری رنگ استفاده می‌کنید، ابتدا یک لایه رنگ بزنید و بعد از خشک شدن رویش سنباده ۲۴۰ بکشید. سپس یک لایه رنگ دیگر هم روی آن بزنید. با اینکار هم ظاهر رنگ بهتر میشود و هم رنگ کمتری برای پوشاندن میز استفاده میشود.

ست میز عسلی آماده است

 

آموزش تصویری ساخت ست میز عسلی,بسازید

 

آموزش تصویری ساخت ست میز عسلی

جمع آوری : دکوراسیون منزل

مطالب مشابه
مطالب مشابه
گالری عکس
نظر شما چی هست؟