نکاتی مهم در طراحی آشپزخانه اپن

در طراحی آشپزخانه های اپن به این نکات دقت کنید

در دکوراسیون آشپزخانه در سایت دکوراسیونی نکاتی مهم در طراحی آشپزخانه اپن را میخوانید.

 

آشپزخانه اپن,طراحی آشپزخانه اپن

 

 برای دکوراسیون آشپزخانه های اوپن به برخی نکات، توجه داشته باشید. این آشپزخانه ها برخلاف آشپزخانه های قدیمی، از سمت سالن پذیرایی دید دارند و به همین علت، مرتب چیدن وسایل آشپزخانه در دکوراسیون پذیرایی هم تاثیرگذار است… و اما بعد: …

۱) رنگی که برای کابینت ها و دیوارهای آشپزخانه اوپن انتخاب می شود، باید به گونه ای باشد که لک ها را به سرعت نشان ندهد. کف آشپزخانه هم باید از جنسی باشد که به آسانی تمیز شود. نورپردازی خوب و هود مناسبی که بتواند به خوبی هوای آشپزخانه را تهویه کند، نیز از ضروریات دکوراسیون آشپزخانه های اوپن است

آشپزخانه اپن,طراحی آشپزخانه اپن


 

۲) از گذاشتن ظروفی مثل قابلمه ها و وسایل برقی در محل هایی که از محل استقرار مبلمان قابل دیدن هستند، خودداری کنید. بهتر است قابلمه ها و وسایل برقی را درون کابینت ها جاسازی کنید.

 

آشپزخانه اپن,طراحی آشپزخانه اپن

 

 

۳) هر دکوراسیون آشپزخانه ای ۳ نقطه حیاتی دارد؛ جایگاه مقابل گاز، ظرفشویی و میز کار یا کابینتی که اکثر کارها روی آن انجام می شود. وسایل در آشپزخانه اوپن باید به گونه ای چیده شود که فضای کافی برای حرکت و کار مقابل این ۳ نقطه وجود داشته باشد. وسایل مورد نیاز هریک از این مناطق را در اطراف همان قسمت جاسازی کنید تا مجبور به تحرک زیاد حین انجام کار نباشید. ادویه ها، روغن و قابلمه ها را نزدیک گاز و بشقاب و لیوان ها را کنار ظرف شویی مرتب کنید.

 

آشپزخانه اپن مدرن,دکوراسیونی

 

۴) حین انتخاب رنگ پرده یا رنگ کاشی یا کابینت برای دکوراسیون آشپزخانه اپن، باید بتوانید بین آنها و سالن پذیرایی هارمونی ایجاد کنید؛ وگرنه، این منطقه از سوی افرادی که در پذیرایی می نشینند، نقطه تمرکز و توجه می شود. می توانید از پرده های حصیری یا کاغذی متحرک روی اپن استفاده کنید تا در صورت تمایل، مانع از دیده شدن داخل آشپزخانه شوید. برای پرده و کابینت نیز انتخاب رنگ های روشن مانع از تمرکز نگاه میهمانان می شود.

 

آشپزخانه اپن مدرن,دکوراسیونی

 

۵) برای نورپردازی دکوراسیون آشپزخانه اپن بهتر است از نورهای مهتابی زیر کابینت برای روشن شدن میز کار استفاده کنید. نصب یک لوستر نیز برای روشن شدن کل فضا مفید است. استفاده از لامپ های هالوژن نیز به زیبایی آشپزخانه می افزاید.

 

آشپزخانه اپن,طراحی آشپزخانه اپن

 

۶) لازم نیست کف پوشی که برای آشپزخانه انتخاب می کنید، با کفپوش پذیرایی، یکی باشد. اگر پذیرایی شما با موکت پوشیده شده، دکوراسیون آشپزخانه شما می تواند سرامیک باشد. اما اگر کف پوش تمام خانه سرامیک یا پارکت است، می توانید آشپزخانه را هم با همان کف پوش بپوشانید اما حتما توجه داشته باشید که فرش یا قالیچه ای که در آشپزخانه می اندازید، به خوبی روی زمین محکم شود تا روی آن لیز نخورید.

نکاتی مهم در طراحی آشپزخانه اپن

جمع آوری : دکوراسیون منزل

مطالب مشابه
مطالب مشابه
گالری عکس
نظر شما چی هست؟