کاربرد حوله خشک کن در دکوراسیون حمام

نقش حوله خشک کن در حمام

در سایت دکوراسیونی شما دوسداران فن دکوراسیون کاربرد حوله خشک کن در دکوراسیون حمام را میخوانید از خواندن این مطلب لذت ببرید

سیستم های گرمایشی و سرمایشی به خصوص شوفاژ ها و رادیاتورها به عنوان اجزای جدا نشدنی از تاسیسات خانه شناخته می شوند و حذف آن ها تقریبا غیر ممکن است و از طرفی ظاهر نا مناسب و جا گیر بودنشان هم برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه مشکل ساز بوده است. به همین دلیل بود که رادیاتور هایی با اشکال تزئینی و متفاوت تر به نسبت دیگر رادیاتور ها پا به عرصه وجود گذاشتند. این رادیاتور ها علاوه بر گرمایش فضا به عنوان حوله خشک کن هم شناخته می شوند، با انواع حوله خشک کن ها آشنا شویم.

 

کاردبرد حوله خشک کن,دکوراسیون حمام,دکوراسیونی

 

حوله خشک کن ها نوعی از رادیاتورها هستند که در حمام سرویس های بهداشتی یا نصب می شوند

حوله خشک کن چیست؟

حوله خشک کن ها نوعی از رادیاتورها هستند که اغلب در فضا حمامو یا سرویس های بهداشتی نصب می شوند و علاوه بر گرم کردن فضای حمام به عنوان یکی از لوازم دکوری هم شناخته می شوند، چرا که ظاهر آن ها با رادیاتور های معمولی فرق دارد و زیباتر هستند. این وسیله برای تامین گرمایش مورد نیاز حمام، یا آشپزخانه های کوچک می باشد و به گونه ای طراحی گردیده که به راحتی قابل نصب بر روی دیواری می باشد. از حوله خشک کن ها می توان برای خشک کردن حوله ها، دستمال ها و لباس های کوچکی که جای زیادی هم نمی گیرند استفاده کرد.

 

کاردبرد حوله خشک کن,دکوراسیون حمام

 

مزیت خشک کن ها این است که در عین گرم کردن حمام رطوبت موجود در آن را هم از بین می برند

اجزای تشکیل دهنده حوله خشک کن ها

حوله خشک کن تشکیل شده از لوله های آتش خوار می باشد قابل نصب به صورت یک طرفه بوده و شکیل ترین نوع رادیاتور می باشد که به راحتی قابل نصب در حمام های منازل و واحدهای مسکونی می باشد. مزیت این حوله خشک کن ها این است که در عین گرم کردن حمام رطوبت موجود در آن را هم از بین می برند.

 

کاردبرد حوله خشک کن,دکوراسیون حمام,دکوراسیونی

 

انتخاب نوع مناسب حوله خشک کن بر اساس سیستم های گرمایشی ساختمان تعیین می شوند

نحوه کار حوله خشک کن ها

حوله خشک کن ها یا آبی هستند و یا برقی و انواع آبی آن ها به وسیله سیستم های حرارت مرکزی ساختمان ها مانند پکیج یا موتور خانه کار می کنند در واقع انتخاب نوع مناسب حوله خشک کن ها بر اساس سیستم های گرمایشی ساختمان تعیین می شوند.

 

کاردبرد حوله خشک کن,دکوراسیون حمام

 

انواع حوله خشک کن ها بر اساس جنس طبقه بندی می شوند

انواع حوله خشک کن ها بر اساس جنس

حوله خشک کن ها از نظر جنس به انواع حوله خشک کن های شیشه ای، آلومینیومی و فولادی یا همان استیل طبقه بندی می شوند.

 

کاردبرد حوله خشک کن,دکوراسیون حمام

 

در حوله خشک کن های شیشه ای از انواع شیشه های حرارتی در ساخت آن ها استفاده می شود

حوله خشک کن های شیشه ای

این نوع حوله خشک کن ها دارای بدنه ای تقریبا شفاف هستند و از انواع شیشه های حرارتی در ساخت آن ها استفاده می شود، این نوع حوله خشک کن ها به نسبت دیگر انواع آن دارای وزن سبک تری هستند و مدت زمان نصب آن ها هم به نسبت بقیه انواع آن کمتر است. حوله خشک کن های شیشه دارای تنوع رنگی زیادی هستند.

 

کاردبرد حوله خشک کن,دکوراسیون حمام,دکوراسیونی

 

حوله خشک کن های آلومینیومی نسبت به حوله خشک کن های فولادی وزن سبک تری دارند

حوله خشک کن های آلومینیومی

همان طور که از نام آن ها پیدا است در ساخت این نوع حوله خشک کن ها از ورقه های آلومینیومی استفاده شده است که مزیت این نوع حوله خشک کن ها به نسبت حوله خشک کن های فولادی وزن سبک تر آن است.

 

کاردبرد حوله خشک کن,دکوراسیون حمام,دکوراسیونی

 

حوله خشک کن های استیل (فولادی) معمول ترین نوع حوله خشک کن هستند

حوله خشک کن های استیل (فولادی)

این نوع حوله خشک کن ها معمول ترین نوع حوله خشک کن هستند و در ساخت آن ها از فولاد ضد زنگ استفاده می شود که کمی به نسبت دیگر انواع سنگین تر و مدت زمان بیشتری هم برای نصب زمان می برند.

 

کاردبرد حوله خشک کن,دکوراسیون حمام

 

بهتر است کاملا در موقع خرید به جنس و رنگ آن ها توجه کنید

حوله خشک کن. بر اساس اندازه محیط حمام دارای لوله های متعددی می باشند که برای حمام های کوچک معمولا ۸ لوله ای کافیست وبرای حمام های بزرگ ۱۴ لوله را می توان انتخاب کرد. امروزه در بازار حوله خشک کن رقابت زیادی بین نوع جنس و کشور سازنده برقرار می باشد. اگر می خواهید از حوله خشک کن ها در دکوراسیون حمام تان استفاده کنید باید به این نکته توجه کنید که اگر نوع رنگ نخورده آن را تهیه کنید ممکن است بعد از مدت کوتاهی با زنگ زدگی آن ها مواجه شوید پس بهتر است کاملا در موقع خرید به جنس و رنگ آن ها توجه کنید.

 

کاردبرد حوله خشک کن,دکوراسیون حمام

 

هر مدل از حوله خشک کن ها توان خروجی مختص خود را دارد

توان خروجی حوله خشک کن ها

هر مدل از حوله خشک کن ها توان خروجی مختص خود را دارد که پس از انتخاب مدل به واحد Watt ارائه می شود. هر مدل رادیاتور و حوله خشک کن توان گرمایش فضایی به مساحت حدود ۱۵ مترمربع را دارد.

 

کاربرد حوله خشک کن در دکوراسیون حمام

 جمع آوری : دکوراسیونی

مطالب مشابه
مطالب مشابه
گالری عکس
نظر شما چی هست؟