دکوراسیون داخلی آشپزخانه کوچک

طراحی داخلی آشپزخانه های کوچک

چیدمان آشپزخانه های کوچک کار آسانی نیست و اگر با دقت انجام نشود چیزی جز به هم ریختگی را به همراه نخواد داشت امروز در دکوراسیونی دکوراسیون داخلی آشپزخانه کوچک را برای شما در نظر گرفته ایم امیدواریم در طراحی داخلی آشپزخانه های کوچک شما را کمک کند.

دکوراسیون داخلی,آشپزخانه کوچک

 

آشپزخانه كوچک شما با‌ اعمال چند تغییر مختصر و جزئی به راحتی می‌تواند به یك آشپزخانه بزرگ و كاملا كارآمد تبدیل شود. تنها كافیست كاری كنید كه آشپزخانه كوچک شما بزرگتر و دلباز‌تر به نظر آید. برای این كار برای شما ایده هایی داریم كه با انجام آن به نتیجه ای مطلوب و رضایت بخش خواهید رسید.

 
مراحل تصحیح آشپزخانه كوچک :

1. برای وسایل و تجهیزات آشپزخانه از قبیل یخچال، ماشین لباسشویی، ظرفشویی و… سعی كنید تا حد امكان انواع ظریف و در مقیاس كوچك خریداری كنید. اگر تمام وسایل موجود در‌ آشپزخانه مقداری ظریف تر و كوچكتر از سایز طبیعی خود انتخاب شوند، در نهایت به مقدار زیادی در فضا صرفه جویی می شود.

 

دکوراسیون داخلی,آشپزخانه کوچک,دکوراسیونی

 

2. استفاده از رنگ های ملایم و روشن به بزرگتر به نظر رسیدن آشپزخانه كمك می‌كند. زیاد ‌نور را منعكس می‌كنند و سبب روشنتر شدن فضا می‌شوند. برای مثال همراه با كابینت های كرم رنگ برای دیوارها از رنگ بژ استفاده كنید و یا اگر تمایل به‌ استفاده از رنگ های خنثی ندارید می‌توانید از رنگ سبز ملایم یا آبی و یا زرد روشن استفاده كنید.

 

دکوراسیون داخلی,آشپزخانه کوچک

 

3. از كابینت هایی با در‌های آینه‌ای در آشپزخانه استفاده كنید. زیرا این كار سبب می‌شود آشپزخانه شما وسیعتر به نظر برسد همچنین می‌توانید به جای این كار برای تعدادی از كابینت ها از در‌های شیشه‌ای استفاده كنید و برای داخل آنها از ظروف كریستال و شیشه‌ای استفاده كنید؛ تا درخشش آنها سبب روشنتر شدن فضای آشپزخانه شود.

 

دکوراسیون داخلی,آشپزخانه کوچک

 

4. بیشتر از وسایلی كه قابلیت نصب و آویختن به‌ دیوار را دارند، از‌ قبیل سرویس كفگیر ملاقه، جارو شارژی و … استفاده كنید تا فضای كشوها و روی كابینت ها بیهوده هدر نرود و صرف وسایل دیگری شود.

 

دکوراسیون داخلی,آشپزخانه کوچک

 

 5. یك یا دو كابینت را از‌ كف تا سقف آشپزخانه در‌ نظر بگیرید تا هم قفسه‌های بیشتری برا‌تان مهیا شود و هم سقف آشپزخانه بلند‌تر به نظر آید.

 

دکوراسیون داخلی,آشپزخانه کوچک,دکوراسیونی

 

 6. حتما قسمت بالای كابینت ها را با نصب هالوژن نورپردازی كنید تا زمانی كه آن‌ها را روشن می‌كنید فضا شیك و روی سطح كابینت های تحتانی روشن شود.

 

دکوراسیون داخلی,آشپزخانه کوچک

 

7. برای كفپوش آشپزخانه از پاركت یا سرامیك‌های طرح دار استفاده كنید و یا كفپوش ساده فعلی را نقاشی كنید. كفپوش طرح دار سبب می‌شود تا پهنای آشپزخانه شما بیشتر از آنچه هست به نظر آید. همچنین اگر تمایل دارید از قالیچه در آشپزخانه خود استفاده كنید، توصیه می‌كنیم یك قالیچه با طرح بسیار ساده و نقش و نگار‌ كم را برای این فضا انتخاب كنید.

 

دکوراسیون داخلی,آشپزخانه کوچک

 

8. برای روی سینک ظرفشویی قطعه‌ای متحرك از جنس سطح كابینت‌ها در‌ نظر بگیرید تا زمانیكه با سینك كاری ندارید، آن را روی سینك قرار دهید تا سطح كار شما وسیعتر و بیشتر شود.

 

دکوراسیون داخلی,آشپزخانه کوچک

 

9. كمی بیشتر در‌ خصوص وسایلی كه در آشپزخانه دارید موشكافی كنید و ببینید از كدامشان بیشتر استفاده می‌كنید و از كدامیك از آنها كم و یا اصلا استفاده نمی‌كنید! در بسیاری از آشپزخانه ها برخی از وسایل وجود دارند ( مثل قهوه ساز یا …) كه خانم خانه تنها برای زیبایی آن‌ را در معرض دید قرار داده است؛ در حالیكه از آنها استفاده نمی‌كنند و یا خیلی كم استفاده می‌كنند! باید به شما بگوییم كه این كار نه تنها تاثیری در زیبایی آشپزخانه شما ندارد، بلكه سبب شلوغی و گرفته شدن فضای آشپزخانه شما نیز می‌شود. تنها وسایل پراستفاده را در دسترس قرار دهید و وسایل دیگر را داخل كمد و كابینت‌ها بگذارید. هر چه آشپزخانه شما خلوت تر باشد بزرگتر به چشم می‌آید.

 

دکوراسیون داخلی,آشپزخانه کوچک,دکوراسیونی

 

 10. برای پنجره ها از پرده های كوتاه و كم چین استفاده كنید تا نور خورشید برای ورود به آشپزخانه مسدود نشود.

 

دکوراسیون داخلی,آشپزخانه کوچک

 

با كمك این 10 روش ساده خواهید دید كه آشپزخانه كوچک شما به چه میزان بزرگ و دلباز به نظر خواهد آمد و از كار‌ كردن و گذراندن وقت خود در آن احساس خستگی نخواهید كرد.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه کوچک

جمع آوری : دکوراسیون داخلی

مطالب مشابه
مطالب مشابه
گالری عکس
نظر شما چی هست؟